Poznáte obec Veľká Lomnica?

Veľká Lomnica je obec na úpätí Vysokých Tatier a ukrýva mnoho krás. Obec sa nachádza v Popradskej kotline pod panorámou Vysokých Tatier.

Výborná dostupnosť do Vysokých Tatier, k mnohým lyžiarskym strediskám i k termálnym bazénom. Na dosah sú aj známe historické mestá ako Kežmarok, Poprad či Levoča, Spišská Nová Ves. Vďaka svojej výbornej polohe ponúka prístup k početným vysokohorským turistickým trasám a zároveň sa v nej nachádza golfový areál Black Stork,  Kočiarové Múzeum Pavla Baláža, AquaFun park a samozrejme Apartmány Sileas.

Okolie umožňuje tiež návštevu  tatranskej prírody, vstup do Belianskej jaskyne a v neposlednom rade aj výbornú lyžovačku. Tak teda poďte do Tatier, hor sa do Veľkej Lomnice!

Ak by sme zašli do histórie nachádza sa tu  pôvodný neskoro románsky rímsko-katolícky kostol sv. Kataríny Alexandrijskej z konca 13.storočia, ktorý ukrýva vzácne nástenné maľby. V obci sa zachovali aj dva kaštiele. Dolný Kaštieľ z roku 1757  a horný, starší kaštieľ,  postavený v roku 1581. Ak by ste chceli zažiť romantickú jazdu v koči ťahanom bielymi lipicanmi, tak navštívte múzeum historických kočov vo Veľkej Lomnici. V expozícii môžete  vidieť 30 historických kočiarov, viac ako 100 rokov starých. Na požiadanie vidieť prácu sedlára a možnosť zakúpiť si ručné vyrobené kožené výrobky.

Golfové ihrisko Black Stork, hráčom ponúka hru v krásnom prostredí na 27 jamkách s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier. Na golfovom ihrisku je možné hrať od apríla do októbra. Od Apartmánov Lomnica je ihrisko vzdialené len niekoľko metrov.

V letnom období je ideálne využiť AquaFun park vo Veľkej Lomnici. Od našich Apartmánov je vzdialený len 1000 m. Na ploche 7500 metrov štvorcových na Vás čakajú: detský vodný park s toboganom, veľký bazén 30×15 metrov, zážitkový bazén 20×10 metrov, úžasná gigantická šmykľavka…

Najbližšie lyžiarske stredisko je Tatranská Lomnica, vzdialené cca 8 km. Skvelú lyžovačku si môžete užiť na svahoch Lomnického štítu v Tatranskej Lomnici. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica v centre Vysokých Tatier Vám ponúka najdlhšiu zjazdovku na Slovensku. Medzi ľahké lyžiarske trate areálu patria zjazdovky Štart Buková hora, ktoré sa nachádzajú pri dolnej stanici neďaleko parkoviska. Stredne ťažké trate so širokými zjazdovkami ponúka ďalšia časť strediska Čučoriedky. Stredisko nezabúda ani na deti, pre ktoré je tu detský park Maxiland

V zime je v obci Veľká Lomnica vybudovaná  bežecká trať. 10 km bežeckých lyžiarskych tratí sa nachádza priamo na golfovom ihrisku Black Stork. Pohodlne zaparkujete na stráženom bezplatnom parkovisku, obujete si športové topánky a šup do bežiek! Mapa bežeckych trati je na http://www.international.sk/upload/files/Mapka%20bezeckych%20trati.pdf

Pokoj, oddych a krásne prostredie Vysokých Tatier na dosah ruky, to je obec Veľká Lomnica!

 

Lucka, recepčná