Ski Bachledova

V Bachledovej doline v Belianskych Tatrách sa už postupne pripravujú na zimnú sezónu. Celoročné rodinné horské stredisko Bachledka je vzdialené od našich apartmánov len 25km a nachádza sa v prostredí Spišskej Magury s nádhernými výhľadmi na Belianske Tatry a Zamagurie.

Bachledka Ski & Sun je od novembra 2018 členom skupiny Tatry Super Ski. Táto organizácia združuje lyžiarske strediská v okolí Tatier na Slovensku i v Poľsku, v ktorých je možné lyžovať sa na jeden skipas. Spoločné skipasy sú 1-dňové a dlhšie. Zakúpením takéhoto skipasu má návštevník možnosť lyžovať až v sedemnástich strediskách na 57 km zjazdoviek a využívať až 91 lyžiarskych zjazdoviek a 84 lanoviek a vlekov. Strediská je pritom možné meniť ľubovoľne aj počas jedného dňa. Skipas Tatry Super Ski je možné zakúpiť v ktoromkoľvek z partnerských stredísk za rovnakú cenu alebo si ho jednoducho objednať cez internet na webovej stránke tu. Tatry Super Ski ponúka novinku v sezóne 2019/2020 – kombinovaný lístok Skipas + Aquapark. Viac info v cenníku. Viac o spoločnosti TATRY SUPER SKI na nájdete na webe združenia https://tatrysuperski.sk/

Pre deti  je pripravený nový areál Bachledka detský svet s veľkou lyžiarskou školou a snowcampom. Samozrejmosťou sú každý deň upravované svahy, večerné lyžovanie, požičovňa lyžiarskeho výstroja, servis lyží, bezplatné parkovanie a skibus. Stredisko ponúka širokú škálu aktivít i pre nelyžiarov. Sánkarska dráha v dĺžke 2,5 km, osvetlené klzisko v Jezersku, 20 km bežeckých tratí či wellness priamo pri svahu. Nádherné výhľady na panorámu zasnežených Belianskych Tatier si najviac vychutnáte z Chodníka korunami stromov. Ten Vás miernym stúpaním dostane až do výšky 24 metrov. Súčasťou chodníka je aj 32 metrov vysoká vyhliadková veža so suchým toboganom a adrenalínovou sieťou na vrchole.

DOPRAVA:

Štandardom strediska je každú sezónu služba skibusu zdarma pre všetkých lyžiarov. Výnimkou nebude ani tento rok. Skibus zo Ždiaru a parkovísk premáva okružnou jazdou cez obec v intervale cca 20 minút. Skibus z Jezerska premáva po hlavnej ceste cez obec v intervale cca 30 minút a zváža ľudí stojacich popri ceste.

Novinkou sezóny 2019/2020 je možnosť využiť atuobusovú linku od spoločnosti LeoExpres. Od 1.12.2019 sa zákazníci môžu dostať novou autobusovou linkou na trase Krakow letisko – Poprad – Liptovský Mikuláš – Bešeňová a naopak. Linka bude stáť v Ždiari na zástavke Hotel Tatra, odkiaľ bude zabezpečený prípoj Skibusom do Bachledovej doliny. Lístky sa dajú zakúpiť aj priamo na ich webstránke.