Chata Plesnivec

Najľahší výstup na chatu Plesnivec je z Tatranskej Kotliny cca. 16km od našich Apartmánov Sileas. Je to zelený značkovaný chodník. Chata Plesnivec sa objaví približne po dvojhodinovom výstupe, záleží od zdatnosti turistov. /cca 2:30 h/. Nenáročná túra, ktorú zvládnu aj rodičia s deťmi a pritom ponúka krásne pohľady na Belianske Tatry.

Chata Plesnivec / 1290m n.m./ je jedinou obývateľnou chatou v Belianskych Tatrách. Je tam aj parkovisko, ak sa rozhodnete ísť na túru autom. Ak by ste sa chceli dopraviť autobusom, premávajú tam priame spoje z Tatranskej Lomnice. Tatranská Kotlina je malebná osada, kde sa nachádza aj Belianska jaskyňa či zábava, hlavne pre deti v Spider parku.

Po zelenom chodníčku cesta stúpa do kopca. Ďalšia cesta je už veľmi príjemná. Dostanete sa na pohodlnú, len mierne stúpajúcu, miestami lesnú cestu v úbočí Belianskych Tatier, vedúcu až k chate Plesnivec. Vďaka vápencovému podložiu tu môžeme obdivovať pestrú horskú flóru. Vrátane mnohých vzácnych chránených druhov. Cestou sú rozmiestnené lavičky, kde sa dá sadnúť a oddýchnuť.

Po celej trase je krásny výhľad na osadu Tatranská Kotlina a okolie. Vidieť Lendak, Maguru, z vyšších miest Lomnický štít a Kežmarský štít. Počas celej trasy môžete obdivovať Belianske Tatry. Krásne využitie dňa pre relax, vrelo odporúčam!

Lucia, 2021

Návrat hore