Lokalita
Apartmány majú jedinečnú polohu v lokalite, ktorá ponúka vynikajúce služby. V priamej blízkosti rezortu sa nachádza golfový areál Black Stork . Ideálnu dostupnosť lokality zvýrazňuje aj medzinárodné letisko v Poprade.
Leto
Tatranská Lomnica 8 km
Objavte krásy Lomnického štítu vo výške 2 634 m n. m.!
Lístok s miestenkou na Lomnický štít si je možné zakúpiť už 7 dní vopred v pokladniach lanovky v Tatranskej Lomnici (v údolnej stanici kabínkovej lanovky) alebo elektronicky na gopass.sk. Z Tatranskej Lomnice Vás na medzistanicu Štart vyvezie 4-miestna kabínková lanovka , odkiaľ Vás na Skalnaté pleso vo výške 1751 m n.m. vyvezie nová moderná 15 miestna gondola. Tu sa môžete poprechádzať a občerstviť v reštaurácii s prekrásnym výhľadom. Odtiaľ Vás na štít vyvezie unikátna visutá červená lanovka.
Kežmarok 7 km
Kežmarok je okresné mesto s viac ako 20000 obyvateľmi a patrí medzi najväčšie a najkrajšie mestá v spišskom regióne. Prvá písomná zmienka o meste pochádza z roku 1251. V minulosti bol Kežmarok druhým najdôležitejším mestom tvoriacim trojuholník historickej časti Spiša, popri mestách Levoča a Spišská Sobota. V druhej polovici 12. storočia obsadili Kežmarok nemeckí osadníci, ktorých pozval kráľ Belo IV. potom ako tatárske kmene opustili územie. Nemci založili na mestskej hranici osadu sv. Alžbety. Roku 1380 sa stal Kežmarok slobodným kráľovským mestom. Pýchou Kežmarku je Drevený artikulárny kostol. Protestantský kostol bol postavený roku 1717 vedľa starej sakrálnej budovy z roku 1593, ktorá dnes slúži ako sakristia. Táto jedinečná drevená budova vyrobená z tisu a červeného smreku bola postavená bez použitia jediného klinca. Barokový interiér kostola je tiež z dreva. Veľmi cenný je i kostolný organ s drevenými píšťalami. Kežmarský hrad sa nachádza v centre mesta a je sídlom miestneho múzea. Napriek tomu, že niekoľkokrát vyhorel, dnes sa môže návštevník kochať nádhernými, zrekonštruovanými priestormi i hradnou kaplnkou v štýle ranného baroka. Podľa legendy v jeho chodbách dodnes máta Čierna pani. Jedným z najzaujímavejších exponátov je unikátny prístroj, pomocou ktorého boli zhotovené prvé röntgenové snímky na Slovensku. V lete sa na hrade konajú divadelné predstavenia a večerné Krvavé dejiny, ktoré sú súčasťou júlového festivalu EĽRO..
Starý Smokovec – Hrebienok 12 km
Najstaršia turisticko-rekreačná oblasť vo Vysokých Tatrách. Miestny dopyt po minerálnej vode zo Smokovca zapustil svoje korene už pred desaťročiami. Nie je vylúčené, že sa od počiatku spájal s vierou miestnych obyvateľov v starých slovanských bohov prírodných zdrojov. Najstaršia tatranská osada vznikla pri kyslých prameňoch v roku 1793, keď si tu gróf Štefan Csáky postavil svoju poľovnícku chatku. Výraznou mierou sa o rozvoj Starého Smokovca zaslúžil i Ján Rainer, ktorý bol jeho nájomcom v rokoch 1833 – 1867. Prvý tatranský Grandhotel bol dokončený v roku 1904. V snahe prilákať turistov sa zaviedli pravidelné zimné sezóny ponúkajúce širokú ponuku športových možností, ako i prepojenie s Hrebienkom, kam začala roku 1908 premávať pozemná lanovka.
Hrebienok (1285m) je atraktívnym cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Najstaršie turistické centrum Starý Smokovec je dopravným uzlom mesta Vysoké Tatry. Osada je odbočkou na Hrebienok – východiskový bod mnohých turistických trás. Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m.n.m. a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta pri návšteve Vysokých Tatier. Prepravte sa pohodlne za 7 minút a prekonajte výškový rozdiel 255 m.n.m. Hrebienok je turistickým strediskom výstupov do Veľkej a Malej Studenej doliny alebo na Slavkovský štít. Načerpať sily po túre môžete v Snack bare na Hrebienku. Toto obľúbené miesto sa nachádza v budove pozemnej lanovky. Ideálne miesto stretnutia pre celú rodinu vám bude tak povediac „po ruke“ či už pri nastupovaní alebo vystupovaní z pozemnej lanovky.
Vodopády Studeného potoka, úsek Studeného potoka od sútoku Veľkého Studeného potoka z Veľkej Studenej doliny a Malého Studeného potoka z Malej Studenej doliny v tesnej blízkosti Rainerovej chaty, až po Bilíkovu chatu, kde sa vodopády končia.
Studený potok preteká obrovským terénnym zlomom a vytvára prekrásne kaskády a katarakty, ktoré sú obzvlášť pekné pri jarnom roztápaní snehu alebo po výdatných dažďoch, keď je hladina vody vysoká.
Navštívte TrickLandiu v Starom Smokovci, miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií.
Slovenský raj 25 km
Na jednej z najromantickejších roklín Slovenského raja! Voda preteká cez roklinu na severnom konci náhornej plošiny Gľac a oddeľuje od seba masív Vtáčí hrb a Rumanová. Ústi do Veľkej Bielej vody priamo v stredisku Podlesok.
Opis trasy: Pomerne náročná okružná túra. Exponované úseky v tiesňave Suchá Belá sú zabezpečené drevenými a železnými rebríkmi, reťazami, stúpadlami a lávkami. Vyžadujú si zvýšenú opatrnosť. Prechod tiesňavou je jednosmerný, môže sa ísť len proti toku potoka! Zvyšok trasy vedie po pohodlných lesných cestách a chodníkoch.
Navrhovaná túra ponúka fascinujúci prechod tiesňavou Suchá Belá, ktorá je súčasťou rovnomennej národnej prírodnej rezervácie. Náročný prechod tajomným svetom kaskád, vodopádov a roklín je zabezpečený technickými pomôckami.
Kláštorisko (760 m n. m.) archeologický park a turistické centrum v srdci Slovenského raja. V strede kaňonov, roklín, jaskýň a potokov sa nachádza ruina kartuziánskeho kláštora zo začiatku 14. storočia. Človek si tu vždy, už od praveku, našiel svoje či už stále alebo prechodné bydlisko. V 13. storočí uchránilo Kláštorisko obyvateľov z priľahlých miest a dedín od Tatárskych vpádov. Zakladacou listinou kláštora na “Skale útočišťa” (z 12. decembra 1299) začína vyše 250-ročné pôsobenie mlčiaceho rádu Kartuziánov. Pomenovali ho Raj (Paradise) a tým je dodnes.
Spiš, Spišský hrad, Levoča 30 km
Spišský hrad bol postavený pred približne 900 rokmi v 12. storočí na mieste, kde kedysi stál iný hrad. Je to jeden z najväčších hradov v Európe. Nachádzajú sa tu však i iné pamätihodnosti, ktoré stoja za návštevu, tak napríklad Spišská Kapitula, často prezývaná i „slovenský Vatikán“ je súčasťou Spišského Podhradia, oblasti, ktorá leží priamo pod hradom Gotická architektúra, baroková výzdoba na domoch, renesančné kostoly, katedrála a k tomu všetkému aj nádherná panoráma Vysokých Tatier. Kostol Ducha Svätého v Žehre, jednom z prvých obývaných miest na Slovensku, vyzdobený stredovekými freskami. Celý komplex patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO spolu s 1000 ďalšími pamiatka na svete.
Majster Pavol z Levoče (sa narodil niekedy v rokoch 1470-80 a zomrel v rokoch 1537-42), rezbár, patril v stredoveku medzi najväčších umelcov na Slovensku. Viedol veľkú rezbársku dielňu v Levoči. Jeho skulptúry v Banskej Bystrici, Okoličnom, Bardejove, Prešove atď. sú svedectvom jeho génia. Za jeho najvýznamnejšie dielo sa vo všeobecnosti považuje oltár sv. Jakuba v Levoči . Svojou výškou 18,6 m a šírkou 6 m je najvyšším dreveným gotickým oltárom na svete. Spája v sebe dokonalú harmóniu dominantnú architektúru, detailne prepracovanú drevorezbu, cennú maľbu a nepochybne náročné zlátenie sôch.
Lyžiarske stredisko Levočská dolina, biokúpalisko a jazierko na rybolov sa nachádza 6 km od Levoče, v mestskej časti Levočská Dolina. Jazierko na plávanie má objem 1 750 m³ a je rozdelené na pásma s odlišnou hĺbkou vody. V zóne pre neplavcov je voda hlboká v rozmedzí od 0 do 0,90 m, v zóne pre plavcov od 0 do 2,20 metra. Kapacita kúpaliska je viac ako 300 osôb. Rybolovné je v cene vstupného. Spoplatnené sú len vylovené ryby v kg, zapožičanie udice a návnada. V areáli je k dispozícií priestor na vyčistenie rýb. O pomoc možno požiadať aj personál.
Červený Kláštor 43 km
Poloha: Červený Kláštor GPS: N49°23’56” E20°25’0”
Rieka Dunajec tvorí štátnu hranicu medzi Slovenskom a Poľskom v dĺžke 18 km. Je mimoriadne čistá a priezračná pretože nepreteká cez nijakú priemyselnú zónu. Rieku neznečisťuje žiaden závod, preto patrí medzi najčistejšie rieky v strednej Európe. Dunajec má na území Slovenska a Poľska pomerne silný prúd, na iných miestach zas tečie pomalšie. V čase, keď sa Dunajec utváral prerazil si cestu cez vápencové skaly a vytvoril tak nádherný, romantický kaňon.
Požičovňa športových potrieb: Červený Kláštor 37 (v strede dediny, neďaleko móla vedúceho cez Dunajec)
Otvorené denne od 9:00 do 18:00, od 1. 5 do 31.9
Štart splavu každý deň od 9:00 – 10:00, 12:00 – 13:00
kontakt: +421 907 477 412
Požičajte si bicykel a navštívte zámok Niedzica +421-52-4822057, +421-911-325250
Roku 1319 daroval magister Kakaš obec Lechnica katolíckym mníchom zo Skaly (dnešné Kláštorisko v Slovenskom raji). Tí postavili v neďalekej doline Sv. Antona Kartuziánsky kláštor. Červený kláštor sa spája s menom Fraya Cypriána, ktorý sa preslávil svojou znalosťou v oblasti liečivých bylín. Vytvoril herbár, ktorý je dnes súčasťou lekárnickej expozície. Pred vstupom do kláštora sa nachádza park, ktorý bol roku 1972 vyhlásený za chránený areál Pieninské lipy. Chráni 19 starých vzácnych líp.
Zima
Tatranská Lomnica 8 km
Užite si slnečnú lyžovačku v Lomnickom sedle, ktorej východiskový bod začína v stredisku Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica. Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m., uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. 1 300 metrové prevýšenie, 5-mesačná garancia snehu, najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 kilometrovej trati so šírkou až do 60 m.
Štrbské pleso 35 km
Najvyššie položená tatranská osada Štrbské Pleso ponúka na južných svahoch Predného Soliska 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, ktoré s obľubou využívajú rodiny s deťmi a pokročilí lyžiari. Vysoké Tatry – Štrbské Pleso umožňuje svojím návštevníkom využívať služby požičovní lyží, snowboardov, ski – servisov a lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. Využívajte najvyšší štandard služieb, ktorý toto špecifické stredisko pokojného a harmonického charakteru svojim návštevníkom poskytuje.
Bachledova dolina 25 km
Rodinné lyžiarske stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza sa na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad. Rozprestiera sa na území troch obcí – Ždiar, Jezersko a Malá Franková, pričom prístup do strediska je možný zo všetkých z nich.
BACHLEDKA Ski & Sun ako člen skupiny TatrySki ponúka možnosť lyžovať až na 40 km zjazdoviek v deviatich lyžiarskych strediskách na Slovensku a v Poľsku a využívať až 51 lanoviek a vlekov ako aj dve klziská na jeden skipas. To všetko už pri skipase na 2 dni a dlhšie. Stredisko ponúka slovenský unikát – možnosť lyžovať v troch dolinách z rôznych svetových strán, fantastickú rodinnú lyžovačku a celosezónnu garanciu snehu. Technicky zasnežovaných je až 6 km zjazdoviek. Lyžiarom je k dispozícii 4-sedačka Jezersko, 3-sedačka Bachledova dolina, 5 vlekov, 10 zjazdoviek v dĺžke 10,7 km a to vo všetkých stupňoch náročnosti, ako aj 20 km bežeckých lyžiarskych tratí. Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, lyžiarska škola, ski-servis, požičovňa lyžiarskeho výstroja, bezplatné parkovanie a ski-bus.