Belianska jaskyňa

Váš pobyt v našich Apartmánoch Sileas doporučujeme spríjemniť si prehliadkou BELIANSKEJ JASKYNE, ktorá patrí medzi najviac navštevované sprístupnené kvapľové jaskyne na Slovensku.

Jaskyňa sa nachádza na severnom svahu Kobylieho vrchu vo východnej časti Belianskych Tatier približne pol hodinky cesty autom od našich apartmánov. Je jedinou jaskyňou verejnosti prístupnou na území Tatranského národného parku.
Dobrovoľne fučiac do kopca strmým lesným chodníkom nad Tatranskou Kotlinou a tešiac sa na zážitok hore vo výške 885 m Vás čaká vstup do Belianskej jaskyne. Výstup trvá asi 25 minút.

Počas prehliadky môžte obdivovať unikátne prírodné skvosty – sintrové vodopády, pagodovité stalagmity, jazierka a mnohé ďalšie formy jaskynnej výzdoby. Uchváti Vás nie jedna zo zastávok na prehliadkovej trase, ale dovolím si upozorniť na jednu a to je Hudobná sieň, ktorá dostala pomenovanie podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. V tejto sieni sa pre jej výborné akustické podmienky organizovali hudobné koncerty reprodukovanej klasickej hudby.

Okrem prenádherných prírodných skvostov sa v Belianskej jaskyni vyskytujú tri druhy netopierov: netopier obyčajný, netopier fúzatý a netopier ostrouchý. Prejsť chodby Belianskej jaskyne je síce fyzicky náročné, je potrebné prejsť 860 schodov, ale v každom prípade Vás privíta kus krásnej tatranskej prírody a kusisko krásneho podzemného kráľovstva kde je možnosť vidieť silu vody.

Toto obrovské prírodné bohatstvo je jedinečné a určite sa oplatí vidieť.

Marianna

Návrat hore