Zbojnícka chata

Veľká Studená dolina, domov Zbojníckej chaty je údolím s najväčším počtom plies vo Vysokých Tatrách. Takto sa píše v Tatranskom pase o tejto krásnej chate, ktorú som prvý krát navštívila na jeseň v roku 2021. Vyrazili sme z Hrebienka, na ktorý sme sa vyviezli pozemnou lanovkou, ušetrili sme čas aj naše nohy. sme z Hre Pred koncom je úsek, ktorý je skoro stále v tieni a tak to tam bolo dosť zľadovatené. Veľmi mi pomohli paličky. A tiež horský nosič, ktorého, keď vidím s tým nákladom ako ma predbieha, tak ma to vždy nakopne a presvedčí, že to dám…..

Je tu aj úsek, kde sa treba pridŕžať reťazí. Tieto úseky mám najradšej, vtedy sa hlava sústredí iba na to, aby kládla správne nohy, aby ich skoordinovala s rukami a to sú tie chvíle, kedy v hlave neriešite nič. Všetky myšlienky, ktoré si tam doledookola premieľate v hlave sú zrazu preč. To sú chvíle krásnych prítomných okamihov, kedy ste len tu a teraz, vnímate len daný okamih a keď na chvíľu zdvihnete hlavu, vidíte len krásu okolo seba. Preto tak milujem Tatry. Nikde si tak nevyčistím hlavu, ako na túre.
 
Turistické trasy:
Starý Smokovec – Hrebienok – Nad Reinerovou chatou, rázcestie – Zbojnícka chata
Alebo z Téryho chaty, – Rázcestie pod Sedielkom – Priečne sedlo- Rázcestie pri Sesterskom plese -Zbojnícka chata.
Na tú druhú trasu si musíme ešte počkať, lebo do 15.júna je zimná uzávera. Raz by som to chcela skúsiť, ale asi prespím na Zbojníckej a ráno vyrazím cez Priečne sedlo na Téryho chatu. A vy? Kam sa chystáte najbližšie? Nezabudnite, že až 12 z 13 chát máme prístupných celoročne. Takže už aj na Veľkú noc si môžete užiť takéto krásne pohľady……Prídete??
 
Petra, 31.5.2023
Návrat hore