Krásy severného Spiša Červený Kláštor – Lesnica

Kam pôjdeme dnes? Je krásny jarný deň. Predpoveď sľubuje slnečno, bez obláčikov a tak sme sa rozhodli vyraziť aj s deckami na výlet. Na dnešný deň  sme si vybrali Červený kláštor, keďže deti si chceli prevetrať bicykle. Tak sme teda naložili deťom bicykle do auta, rodičia po svojich a hurá ide sa!

Pekný okruh, ktorý môžete podniknúť je prielomom Dunajca. Výhodou je, že východzí a aj konečný bod je v Červenom Kláštore. Naša trasa teda bola Červený Kláštor – Lesnica celková dĺžka tam aj späť 18km.

Cyklotrasa vedie popri krásnej kľukatej  rieke Dunajec s výhľadom na nádherné skalné útesy a tiesňavy. Po celej dĺžke trasy sú aj lavičky a altánky pre oddych. My sme sa rozhodli, urobiť si zastávku v Lesnici kde sme sa občerstvili pri chate Pieniny.  Chata je vhodným východiskom na peších túrach či cyklotúre, je tam aj pekné ihrisko pre deti a vonkajšia terasa kde si môžete dať aj niečo pod zub a načerpať sily.

Červený Kláštor je krásnym miestom na relax. Najväčšou atrakciou je splav na tradičných Goralských drevených pltiach, organizovaný v dĺžke 11 kilometrov po rieke Dunajec, pretekajúcou hlbokým kaňonom Pienin. 

Výlet sme ukončili na tom istom mieste ako sme začali. Kde? V Červenom Kláštore.  Príjemne unavení sme sa vrátili domov. Pieninský národný park (PIENAP) je rozlohou najmenší, ale svojou krásou nijako nezaostáva za ostatnými. Je v poradí druhým najstarším parkom a nachádza sa na hraniciach s Poľskom. Od našich apartmánov Sileas, je to autom necelú hodinku. Ak budete u nás ubytovaní a chceli by ste spoznať možno aj niečo iné ako Vysoké Tatry odporúčam Vám navštíviť Pieninský národný park, PIENAP.  Jeho okolie poskytuje neskutočne veľa možností ako stráviť deň v lone krásnej prírody, či už oddychom, aktívnym športom alebo cestou za kultúrou v mnohých okolitých múzeách a hradoch.

Lucia

Návrat hore