Sliezsky dom

Takto pred rokom sme spoločne s mojimi priateľkami putovali na ďalšiu z tatranských chát – Sliezsky dom. Ono to až taká chata nie je.  Je to 4 hviezdičkový hotel priamo pod Gerlachovským štítom pri Velickom Plese.

Bola som tam raz v lete s rodinou a raz v marci v snehu- minulý rok a vždy som išla len z Tatranskej Polianky. Ale keďže čím som staršia tým viac vládzem :-), rada by som vyskúšala aj iné trasy.
Aj vďaka tatranskému pasu som zistila, že tých ciest je oveľa viac, ktorými sa tam vieme dostať a keďže od Nového roka zbieram do pasu pečiatky, určite jednu z trás vyskúšam.

Keď v Tatrách vyjde počasie, tak je turistika úžasná aj v zime. Kedysi som si myslela, že zima je len o lyžovaní a zimných športoch. Odkedy som objavila nordic wallking, milujem hory v každom ročnom období.

A vy? Boli ste? Ochutnali ste to úžasné jedlo, ktoré Sliezsky dom ponúka?

Priznám sa, že aj keď milujem naše apartmány, láka ma predstava noci na Sliezskom dome. Večer sedieť pri Velickom Plese a ráno sa prebudzáť priamo v horách a potom zbehnúť dole do apartmánu a dopriať si napr. masáž priamo na izbe, alebo horúcu saunu.

Ktorú z ciest na Sliezsky dom si vyberiete vy?

1. Tatranská Polianka – Velická poľana -Sliezsky dom
2. Starý Smokovec TEŽ – Rázcestie nad Zrubami -Velická Poľana – Sliezsky dom
3. Hrebienok -Rázcestie pod Slavkovským štítom -Sliezsky dom
4. Popradské Pleso – Sedlo pod Ostrvou -Rázcestie pod suchým vrchom – Sliezsky dom

Petra, 15.3.2023

Návrat hore