Zoo Kontakt

Ak ku nám prichádzate na dovolenku zo západu, určite si nenechajte ujsť návštevu Zoo Kontakt. Leží v centre Liptova, v meste Liptovský Mikuláš, neďaleko od vodnej nádrže Liptovská Mara, či zábavného aquaparku Tatralandia.

zoo kontakt


Táto zoo rozlohou nie je veľká. Je otvorená výhradne počas letných mesiacov. Viaceré zvieratká boli zachránené z útulku alebo osirotené. V zoo kontakt máte možnosť povoziť sa na poníkovi či oslici. Tieto aktivity sú zahrnuté v cene vstupenky 5 €. Pri vstupe si môžete za 1€ kúpiť potravu pre zvieratká.

zoo kontakt


Celý koncept tohto zariadenia je založený na tom, že sa dostanete do priameho kontaktu so zvieratkami. Zvieratká, ktoré ste videli iba v knižkách, Vám za malú chvíľu môžu sedieť na rukách. Máte možnosť dotýkať sa veľkej suchozemskej korytnačky, leva, tigra , veveričky, ale i pelikána, vyskúšať si “pristátie” jastraba na ruke, či pobaviť sa na kúskoch malého medvedíka.

zoo kontakt


zoo kontakt


Ošetrovatelia sú milí a radi poradia a vysvetlia. Na pokojný život zvierat tu dozerajú viacerí zamestnanci, okrem iného dávajú pozor práve na to, aby sa ku všetkým živočíchom pristupovalo s ohľadom a s rešpektom. Návšteva Zoo Kontakt sa stane jedinečným zážitkom pre Vaše deti, ale aj pre Vás.

Lucia, recepčná – Apartmány Lomnica, kde žiť je zážitok……