Zoo Kontakt

Ak ku nám prichádzate na dovolenku zo západu, určite si nenechajte ujsť návštevu Zoo Kontakt. Leží v centre Liptova, v meste Liptovský Mikuláš, neďaleko od vodnej nádrže Liptovská Mara, či zábavného aquaparku Tatralandia. Táto zoo rozlohou nie je veľká. Je otvorená od 10.00 do 18.00. Viaceré zvieratká boli zachránené z útulku alebo osirotené. V zoo kontakt máte možnosť povoziť sa na poníkovi či oslici. Tieto aktivity sú zahrnuté v cene vstupenky. Pri vstupe si môžete kúpiť potravu pre zvieratká. Celý koncept tohto zariadenia je založený na tom, že sa dostanete do priameho kontaktu so zvieratkami.

Zvieratká, ktoré ste videli iba v knižkách, Vám za malú chvíľu môžu sedieť na rukách. Máte možnosť dotýkať sa veľkej suchozemskej korytnačky, leva, tigra , veveričky, ale i pelikána, vyskúšať si \“pristátie\“ jastraba na ruke, či pobaviť sa na kúskoch malého medvedíka.

Ošetrovatelia sú milí a radi poradia a vysvetlia. Na pokojný život zvierat tu dozerajú viacerí zamestnanci, okrem iného dávajú pozor práve na to, aby sa ku všetkým živočíchom pristupovalo s ohľadom a s rešpektom. Návšteva Zoo Kontakt sa stane jedinečným zážitkom pre Vaše deti, ale aj pre Vás.

Lucia

 

 

Návrat hore