Deň Zeme

Už pri stavbe našich apartmánov sa bral ohľad na životné prostredie. Teplú vodu a kúrenie v apartmánoch zabezpečujeme vďaka obnoviteľnému zdroju energie, ktorým je geotermálna energia z neďalekého termálneho vrtu.

Nefunguje to u nás ako v hoteloch, nemeníme Vám uteráky každý deň. Nie preto, že by sme to nestíhali, ale preto že nám to príde neekologické. Keď sa osprchujem, alebo umyjem a som čistý a utriem sa do čistého uteráka, tak stačí, aby sa vysušil a môžem ho použiť znova, no nie? Šetríme tak vodu, prírodu a aj Vašu peňaženku.
Nenájdete u nás ani tie malé roztomilé šampóniky a mydielka, z ktorých je tak veľa plastového odpadu. Stačí keď si prinesiete z domu 1ks pre celú rodinku a aj si ho domov odnesiete.
Odpad u nás separujeme a preto prosíme aj Vás aby ste separovali.
Pijeme vodu z vodovodu, zdravú tatranskú vodu, alebo sa po ceste k nám môžete zastaviť napr. v Korytnici ak idete zo smeru Banská Bystrica. Nemusíte sa občerstvovať len na benzínkach a zahlcovať prírodu plastom, aj čerstvá voda zo studničky na Starých Horách poskytne blahodarné občerstvenie a vy si príjemne oddýchnete po ceste k nám alebo domov.
Ďakujeme Ti Zem naša milovaná, že vďaka tebe môžeme dýchať a žiť….. A ďakujeme aj Vám hosťom, že milujete prírodu rovnako ako my. Vážme si, chráňme a milujme to, čo sme dostali, nie len dnes, ale celý život.
Petra
Návrat hore